zdrowe odżywianie jest łatwiejsze niż myślisz

Trening w domu

Trening w domu

Zdrowy tryb życia to właściwa dieta ale również regularne treningi. Nie trzeba wydawać dużych kwot na siłownie, można ćwiczyć w domowym zaciszu. Do osiągnięcia pięknej sylwetki, potrzeba nam tylko umiejętności, sprzętu i mobilizacji. Jak to zrobić?

ĆWICZENIA

Nie wiesz od czego zacząć? Nic trudnego wystarczy youtube, gdzie znajdziesz wiele gotowych treningów na każdą partię ciała. Zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Pamiętaj, że na sam początek nie warto się przetrenowywać. Trzeba zacząć od prostych treningów by małymi kroczkami dojść do szczebla zaawansowanego.

Ważne, aby trening  rozpoczynał się od krótkiej rozgrzewki, a kończył dokładnym rozciąganiem. Tylko tak zabezpieczymy się przed niechcianą kontuzją.

Dla początkujących polecam trening Anny Renderer.


Pamiętaj również o prawidłowym nawodnieniu w trakcie ćwiczeń oraz diecie . Codzienny trening oraz zdrowa dieta to klucz do sukcesu. Gwarancja zdrowia, szczęścia i pięknego wyglądu.


POTRZEBNY SPRZĘT!

Decydując się na ćwiczenia w domu, warto zainwestować w matę, obuwie oraz odpowiedni strój.

Strój bardzo tanio można kupić chociażby w Tesco. Marka F&F ma świetną linię sportowych leginsów, dressów, podkoszulków i obuwia. Na sam początek jest to zupełnie wystarczające. Ubiór powinien być wygodny, nie ograniczający ruchów podczas treningu.

Mata to podstawa. Najważniejsza i obowiązkowa. To ona dba o nasze bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ćwiczeń. Przeciwdziała urazom, amortyzując całe ciało. Na rynku znaleźć można wiele rodzai mat. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

  • Materiał. Najczęściej spotkać można maty wykonane z PCV. Są one lekkie i praktyczne. Maty wykonane z kauczuku, gumy lub lateksu są droższe, jednak bardziej wytrzymałe i odporniejsze na uszkodzenia.
  • Długość. Idealna mata powinna mieć długość równą wysokości  ciała.
  • Grubość. Im grubsza mata tym lepsza, lepiej amortyzuje. Grubość 6-7 mm jest idealna w przypadku wykonywania cięższych ćwiczeń czy standardowego fitnessu.
  • Stabilność. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na przyleganie maty do podłoża. Mata powinna mieć dobre właściwości antypoślizgowe.

MOTYWACJA

ĆWICZ W DOMU

Pewnego dnia po prostu wstań i ćwicz. Wiem łatwo się mówi, trudniej zrobić. Bardzo ciężko znaleźć czas w codziennym harmonogramie, kiedy ma się tyle spraw na głowie. Praca, uczelnia, dzieci…. Jak to ogarnąć??? Może po prostu spróbuj?! Czasem wystarczy dobra motywacja!

  • Ustal sobie cel, jaki chcesz osiągnąć. Niech nie będzie duży, nieosiągalny np. schudnę 5 kg w miesiąc albo pozbędę się 10 cm z talii w krótkim okresie czasu. Cel taki demotywuje. Daj sobie czas. Małymi kroczkami zdobywaj malutkie cele, które przerodzą się w jeden ogromny. Stawiając sobie cel, będziesz wiedział do czego dążysz, co zmobilizuje Cie do ciągłego działania.
  •  Popatrz w lustro. Nie chcesz tak wyglądać? Chcesz coś poprawić? Popraw. Nie marnuj czasu nad użalaniem się nad sobą. Poświęć ten czas na ćwiczenia!
  • Znajdź ćwiczenia, które sprawiają Ci radość. Nie rób na siłę czegoś co cie nie cieszy. Zmieniaj treningi. Identyczny trening każdego dnia szybko Cie znudzi i zdemotywuje.
  • Ćwicz z przyjaciółmi. W końcu “w kupie raźniej”. Ćwiczenia połączone ze spędzaniem czasu z najbliższymi na pewno przyniosą więcej przyjemności.
  • Wyjdź na słońce. Wiosenne słońce zachęca do częstszego przebywania na świeżym powietrzu. Wykorzystaj ten czas na rodzinne spacery, wycieczki rowerowe, jazdy na rolkach. Bądź aktywny:)
  • Kup sobie nowe jeansy o jeden rozmiar za małe. Chęć ich włożenia zmotywuje do zdrowej diety i ćwiczeń.

„I jak zmotywowałam Cie do działania? Jeszcze więcej na ten temat znajdziecie w artykule Jak znaleźć motywację do ćwiczeń i odchudzania 🙂Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *