zdrowe odżywianie jest łatwiejsze niż myślisz

Pokochaj siebie

Pokochaj siebie

Świat pędzi jak szalony. Nie mamy czasu na nic. Wciąż biegniemy. Dążymy do doskonałości, wpatrując się w idealne ciała celebrytów.

Obieramy cel bycia szczupłą i atrakcyjną, katując się na siłowni i próbując wciąż to innej diety, suplementów. Niektóre kobiety z figurą modelki się urodziły, bez wielkiego, a czasem nawet żadnego wysiłku, są szczupłe i wysokie. Niektóre jednak muszą ciężko pracować by osiągnąć ten cel. Niestety nie każda z nas zdaje sobie sprawę, że dla niektórych jest to cel praktycznie nieosiągalny, o czym dowodzi post o przyczynach nadwagi i otyłości.

Chciałabym również zwrócić uwagę, że bardzo duża ilość kobiet źle szacuje swoją masę ciała, uważając się za grubsze niż są w rzeczywistości. Stąd tak duży odsetek płci pięknej cierpiącej na zaburzenia odżywiania jak bulimia czy anoreksja. Media wywierają na nas dużą presję, przedstawiając piękne szczupłe kobiety. Zaczynamy się głodzić, ćwiczymy jeszcze więcej. W pewnym momencie skupiamy się tylko na sobie. Pracujemy nad ciałem jeszcze bardziej intensywnie, zapominając o innych aspektach życia. Nasze życie zaczyna koncentrować się jedynie na jedzeniu, ćwiczeniach i codziennej kontroli wagi. Gdy waga znacznie nie spada, tracimy wiarę w siebie. Nie zauważamy niczego pozytywnego w życiu. Przed oczami widzimy tylko kalorie. Jeśli jesteś dziewczyną, która na pamięć zna ilość kalorii każdego posiłku znajdującego się na Twoim talerzu, to masz duży problem i powinnaś zwrócić się o pomoc do psychologa. Możesz bowiem cierpieć na zaburzenia odżywiania. Nie żartuję, gdyż sama, układając diety, nie pamiętam i nie myślę ile kalorii dokładnie nakładam na talerz. Komponując posiłki raczej myślę o składnikach odżywczych, aby mieć zdrową cerę, piękne włosy, mocne kości, aby wszystkie procesy zachodzące w organizmie przebiegały prawidłowo. Zdrowie jest naszym celem, nie sylwetka kościotrupa!!!

Na co dzień piszę o tym co warto jeść. Przedstawiam zdrowe, niskokaloryczne przepisy i motywuje do zmiany stylu życia. Jak większość blogów o tej tematyce. Jednak czy całe życie można przyporządkować jedzeniu i naszemu ciału? Przecież to nie ciało jest najważniejsze, ale nasza dusza, samopoczucie wewnątrz. Wszyscy chcemy być fit, szczupli, idealni. Bądźmy szczerzy, nie wszystkim jest to pisane. To rola genów. Rodzimy się z danym typem sylwetki. Nawet gdybyśmy nie jedli nic,nie będziemy jak Ania Rubik. Po prostu mamy inną figurę. Dlatego jeszcze raz podkreślę, że dieta jest bardzo ważna, gdyż warunkuje zdrowie i piękny wygląd, który nie zawsze wiąże się z figurą modelki.

Często dla pięknej, szczupłej ( jak szkielet) sylwetki zrobimy wszystko. Stracimy zdrowie, dobre samopoczucie, przyjaciół i najsmaczniejsze produkty, z których czerpiemy przyjemność, jak na przykład w moim przypadku lody,czekolada czy sernik. Czy warto, skoro życie jest takie krótkie?

Życie jest tylko jedno i warto przeżyć je jak najlepiej!

Życie jest zbyt krótkie aby marnować je na zbędne liczenie kalorii. Bądź sobą, czerp z każdego dnia jak najwięcej. Dbaj o dobre kontakty z najbliższymi. Jedzenie odstaw na dalszy tor, niech ta tematyka będzie w tle. Oczywiście nie zrozum mnie źle, musimy się zdrowo odżywiać, gdyż ma to wpływ na nasze dobre samopoczucie i nastawienie do życia. Zwracaj uwagę na to co jesz, ale nie myśl o tym non stop. Od dzisiaj wrzuć na luz! Nie przejmuj się chociaż przez chwilę tym jak nie zadowolona jesteś z tego jak wyglądasz.  Uwierz mi, porównywanie siebie do modelki z wybiegu w niczym Ci nie pomoże. Idź na spacer, rolki, pobiegaj. Zjedz lekką sałatkę. Narzekanie i użalanie się nad sobą wrzuć głęboko do kartonowego pudła i wynieś do piwnicy. Zrelaksuj się, wypij pyszną kawę i zjedz lody waniliowe 🙂 Zobaczysz, że wyluzowanie się wpłynie pozytywnie na Twój humor i doda energii do dalszego działania. Stawiaj sobie małe cele, łatwe do osiągnięcia. Może utrata na wadze 1 kg w dwa tygodnie a nie w 2 dni? Ciesz się z małych rzeczy, a życie zaczniesz widzieć przez różowe okulary.

Pokochaj siebie w swej nieperfekcyjnej doskonałości

pokochanie siebie kluczem do sukcesu

Najpierw pokochaj siebie, gdyż to jest podstawowy klucz do sukcesu. Potem włącz do swojej diety więcej warzyw i owoców. W niedzielę do kawy poczęstuj się ciastem, bez zbędnych wyrzutów sumienia. Ruszaj się. Znajdź w ruchu przyjemność. Zachęć do tego swoją najlepszą przyjaciółkę, w końcu w kupie raźniej. Dużo się uśmiechaj. Myśl pozytywnie. Dbaj o zdrowie. Bądź sobą i realizuj swoje marzenia. Zobaczysz, że życie zmieni się na lepsze, a figura sama się poprawi:)

 Pamiętaj! Wszystkie jesteśmy piękne i doskonałe. Każda jest inna, odmienna, zachwycająca!

 

 1 thought on “Pokochaj siebie”

  • Dobrze trafić czasem na post, który trafia w sendo sprawy 😀 Mam wrażenie, że teraz więcej jest kobiet, które mają jakieś “ale” odnośnie swojej figury, niż tych, którym ona odpowiada. Niestety, należę do tej pierwszej grupy i chyba przejmuję się bardziej niż powinnam. Trzeba sobie czasem odpuścić, święta prawda 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *