Jak zrobić zdrową owsiankę?

Jak zrobić zdrową owsiankę?

Z praktyki gabinetowej często spotykam się z negatywnym podejściem do owsianek. Najczęściej owsianka kojarzona jest jako rozgotowane płatki na mleku, które ani nie wyglądają, ani nie smakują. W dodatku syci tylko na chwilę.

Tym krótkim postem chce odczarować powyższą wizję. Dla mnie owsianka to posiłek, który może mieć wiele barw, smaków i aromatów. Dzięki czemu nigdy się nie nudzi i smakuje PYSZNIE! Dodatkowo dobrze skomponowana syci na dłużej:)

Jak zrobić zdrową owsiankę?

  1. Najważniejsza jest baza. Płatki owsiane możesz ugotować na mleku krowim, napoju roślinnym lub wodzie. Jeżeli nie masz czasu na poranne gotowanie, płatki owsiane możesz zalać wieczorem wrzątkiem, a rano zjeść z dodatkiem jogurtu naturalnego.
  2. Obowiązkowym dodatkiem do owsianki są suszone bądź świeże owoce. To one nadają jej słodki smak.
  3. Aby owsianka syciła na dłużej, koniecznie dodaj do niej źródło białka i tłuszczu. Tutaj świetnie sprawdzą się orzechy, nasiona, pestki czy białko w proszku.
  4. W sezonie jesiennym zwieńczeniem każdej owsianki są rozgrzewające i przeciwzapalne przyprawy, jak cynamon, kardamon czy imbir.
  5. Aby jeszcze bardziej urozmaicić owsiankę dodaj do niej gorzką czekoladę, kakao, miód czy wiórki kokosowe.

Niby tylko owsianka, a  tyle możliwości. To właśnie jeden z tych posiłków, który nigdy mi się nie nudzi.

Moją ulubioną wersją owsianki są płatki owsiane ugotowane na napoju migdałowym z owocami jagodowymi i gorzką czekoladą 🙂

A ty masz swoją ulubioną wersję owsianki? Podziel się przepisem w  komentarzu 🙂

 

 


Related Posts

Wegańska pasta z soczewicy czerwonej i suszonych pomidorów

Wegańska pasta z soczewicy czerwonej i suszonych pomidorów

Kanapki nie mogą być nudne. Dlatego mimo iż nie jestem weganką, to bardzo często sięgam po pasty roślinne. Ciebie też do tego zachęcam! Warto bowiem ograniczyć produkty odzwierzęce, w tym przetworzone szynki na pyszną pastę ze strączków, która równie dobrze syci jak mięso i jest […]

Szybki omlet z serem feta i suszonymi pomidorami

Szybki omlet z serem feta i suszonymi pomidorami

Nigdy nie omijam śniadania! To dla mnie najważniejszy posiłek dnia. Oczywiście każdy ma inaczej ;d Dla mnie śniadanie musi być pożywne i smaczne. Po prostu musi dać mi niezłego „kopa” na początek dnia 🙂 Choć czasem lubię zjeść śniadanie na słodko, to jednak posiłek obfitujący […]