zdrowe odżywianie jest łatwiejsze niż myślisz

Zdrowy styl życia przed telewizorem?

Zdrowy styl życia przed telewizorem?
Dziś chce Was zmotywować do działania ! Nie musicie oglądać telewizora wylegując się na kanapie jak Pani na powyższym obrazku! Od dziś jest to zakazane ! Wzywam Was do działania!
 
Telewizja – nałóg współczesnego świata!
 
Telewizja to tylko jeden z wynalazków, które wprowadzają Nas w nawyk patrzenia się w monitor godzinami. Zauważyliście, że jesteśmy tak do niej przyzwyczajeni, że włączamy ją na wstępie, zaraz po wstaniu z łóżka? Towarzyszy nam praktycznie przez cały dzień bycia w domowym zaciszu… Co się z nami stało!? Ok, nie dziwie się, w czasie kilku lat, powstały coraz ciekawsze kanały telewizyjne, o charakterze tematycznym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czasu marnujemy, siedząc na wygodnej kanapie, z paczką słonych lub słodkich przekąsek, oglądając nasz ulubiony serial…
 
Wykorzystajmy telewizję do czegoś dobrego!
 
Nie zabraniam oglądać telewizora, a chociaż  bym zabroniła i tak byście nie posłuchali;p W końcu trzeba korzystać z postępów cywilizacji! Proponuje jednak zmianę kanału! Wraz z trendem na bycie fit i zdrowego stylu życia, telewizja wychodzi nam na przeciw. Dostarcza wielu kanałów poświęconych właśnie tej tematyce m.in.powstały w niedalekim czasie Tvn Meteo Active. Znajdziemy na nim propozycje treningów, zdrowych posiłków, motywację do bycia aktywnym, zdrowym, fit! Oczywiście, oglądając ten kanał, zalecam się przygotować. Bo nie będziecie go oglądać siedząc na kanapie.  Włóżcie wygodne obuwie, odpowiedni strój, butelkę z wodą. Zróbcie sobie odpowiednio duży plac na dywanie i ćwiczcie razem z telewizorem. Dzięki gotowym treningom, zapoznacie się z ćwiczeniami na poszczególne mięśnie ciała oraz jak prawidłowo je wykonywać. Gdy już dobrze się z nimi zapoznacie, będziecie mogli “złapać dwie sroki za ogon” i połączyć trening z Waszym ulubionym serialem.
 
Telewizja i jedzenie !?
 
Nie zaleca się jedzenia podczas oglądania telewizji, czytania gazety czy słuchania radia. Gdy jesteśmy zaaferowani czymś co się dzieje w telewizji, często zapominamy, że jemy. W konsekwencji jemy więcej niż jest nam potrzebne i tyjemy….
 
Jeśli jednak nie możecie się oprzeć, aby przy sobotnim seansie filmowym lub ważnym meczu siedzieć przy pustym stole, pozwolę Wam na nieco rozkoszy. Na pewno nie kupujcie chipsów, paluszków czy słodkich ciastek! Zaopatrzcie się chociażby w orzechy, owoce, oraz produkty zbożowe ekspandowane, jednakże bez żadnych dodatkowych słodkich polew. Produkty te są bogate w błonnik, więc szybko Was nasycą. Dużo pijcie. Przygotujcie sobie wodę z cytryna lub innymi owocami, dzięki czemu, mniej zjecie. 
 
I jak zachęciłam Was do działania? Przyznajcie się, lubicie przesiadywać przed telewizorem?

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *