Domowe sposoby na piękną cerę

Domowe sposoby na piękną cerę
Jeśli masz wrażenie, że mimo zdrowego stylu życia, Twoja cera wciąż nie jest idealna, a pryszcze pojawiają się notorycznie, to nie jesteś odosobniona. Oprócz zdrowej diety, ważne jest również odżywianie naszej skóry od zewnątrz. Oto moje 3 sposoby na piękną cerę:
#1 Szczypta słodkości
 
miód
 
Wystarczy odrobina miodu i cukier aby pozbyć się niechcianych gości na twarzy. Maseczkę nakładać należy na 5-10 minut. Miód działa antybakteryjnie, świetnie nawilża i odżywia skórę, natomiast z dodatkiem cukru to świetny naturalny peeling. 

 

#2 Cynamonowa moc
 
naturalny kosmetyk
Maseczka z cynamonu jest łatwa w przygotowaniu. Wystarczy jedynie wymieszać szczyptę cynamonu z wodą mineralną do konsystencji papki i kosmetycznym patyczkiem nakładać miejscowo na wypryski. Maseczka ma wadę, gdyż bardzo piecze i podrażnia skórę, jednakże 5 minut cierpienia jest warte efektów jakie daje za sprawą jej antybakteryjnych właściwości.
 
 
# 3 Cytryna antytrądzik
 
brak trądziku
Cytryna to bardzo dobry sposób na pozbycie się trądziku. Jej anty trądzikowe działanie związane jest z wysoką zawartością witaminy C, która jest naturalnym przeciwutleniaczem. Sok z cytryny najlepiej nakładać punktowo w zainfekowane miejsca, gdyż silne działanie kwasu bardzo wysusza skórę.
 
Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i nie zawsze te same kuracje będą działać w ten sam sposób. Jednak polecam stosowanie domowych sposobów, nie tylko na cerę, gdyż chemiczne kosmetyki nigdy nie zastąpią natury. Natura to powrót do przeszłości, piękno samo w sobie. Wykorzystujmy dary ziemi!

Related Posts

Aloes dla skóry

Aloes dla skóry

W ostatnim poście dużo pisałam na temat bardzo pozytywnego wpływu aloesu na nasze zdrowie ( Znajdziesz go tutaj). Czy wiesz, że miąższ z aloesu działa również zbawiennie na skórę, włosy i paznokcie? Poznaj zbawienne właściwości aloes dla skóry! Aloes dla skóry Miąższ z aloesu wchodzi […]

Naturalne przeciwutleniacze niezbędne w każdej diecie!

Naturalne przeciwutleniacze niezbędne w każdej diecie!

Ludzki organizm codziennie wystawiany jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, do których należą m.in. zanieczyszczenie środowiska, złe nawyki żywieniowe, ciągły stres itp. Wszystko to prowadzi do rozwoju tzw. stresu oksydacyjnego, będącego pierwszym stopniem do licznych schorzeń. Stąd tylu chorych ludzi i tłok w przychodniach. Dlatego coraz […]


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *