Domowe sposoby na piękną cerę

Domowe sposoby na piękną cerę
Jeśli masz wrażenie, że mimo zdrowego stylu życia, Twoja cera wciąż nie jest idealna, a pryszcze pojawiają się notorycznie, to nie jesteś odosobniona. Oprócz zdrowej diety, ważne jest również odżywianie naszej skóry od zewnątrz. Oto moje 3 sposoby na piękną cerę:
#1 Szczypta słodkości
 
miód
 
Wystarczy odrobina miodu i cukier aby pozbyć się niechcianych gości na twarzy. Maseczkę nakładać należy na 5-10 minut. Miód działa antybakteryjnie, świetnie nawilża i odżywia skórę, natomiast z dodatkiem cukru to świetny naturalny peeling. 

 

#2 Cynamonowa moc
 
naturalny kosmetyk
Maseczka z cynamonu jest łatwa w przygotowaniu. Wystarczy jedynie wymieszać szczyptę cynamonu z wodą mineralną do konsystencji papki i kosmetycznym patyczkiem nakładać miejscowo na wypryski. Maseczka ma wadę, gdyż bardzo piecze i podrażnia skórę, jednakże 5 minut cierpienia jest warte efektów jakie daje za sprawą jej antybakteryjnych właściwości.
 
 
# 3 Cytryna antytrądzik
 
brak trądziku
Cytryna to bardzo dobry sposób na pozbycie się trądziku. Jej anty trądzikowe działanie związane jest z wysoką zawartością witaminy C, która jest naturalnym przeciwutleniaczem. Sok z cytryny najlepiej nakładać punktowo w zainfekowane miejsca, gdyż silne działanie kwasu bardzo wysusza skórę.
 
Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i nie zawsze te same kuracje będą działać w ten sam sposób. Jednak polecam stosowanie domowych sposobów, nie tylko na cerę, gdyż chemiczne kosmetyki nigdy nie zastąpią natury. Natura to powrót do przeszłości, piękno samo w sobie. Wykorzystujmy dary ziemi!

Related Posts

Piękne włosy

Piękne włosy

Chyba każda kobieta marzy o posiadaniu zdrowych, lśniących i gęstych włosów. Często “stajemy na głowie”, nakładamy tysiące eliksirów, w formie kosmetyków czy suplementów diety, aby utrzymać włosy w dobrym stanie, a zapominamy o najważniejszym- diecie, która jest podstawą! Niedobór składników odżywczych, witamin i minerałów zawsze […]

Cellulit- jak z nim walczyć?!

Cellulit- jak z nim walczyć?!

Cellulit to zmora wielu kobiet, zarówno tych otyłych jak i szczupłych. Co jest przyczyną jego powstania i czy można z nim walczyć?!   Aby zrozumieć czym jest cellulit i jak powstaje, należy poznać budowę naszej skóry.    W uproszczeniu skóra składa się z 3 warstw- […]