zdrowe odżywianie jest łatwiejsze niż myślisz

Domowe sposoby na piękną cerę

Domowe sposoby na piękną cerę
Jeśli masz wrażenie, że mimo zdrowego stylu życia, Twoja cera wciąż nie jest idealna, a pryszcze pojawiają się notorycznie, to nie jesteś odosobniona. Oprócz zdrowej diety, ważne jest również odżywianie naszej skóry od zewnątrz. Oto moje 3 sposoby na piękną cerę:
#1 Szczypta słodkości
 
miód
 
Wystarczy odrobina miodu i cukier aby pozbyć się niechcianych gości na twarzy. Maseczkę nakładać należy na 5-10 minut. Miód działa antybakteryjnie, świetnie nawilża i odżywia skórę, natomiast z dodatkiem cukru to świetny naturalny peeling. 

 

#2 Cynamonowa moc
 
naturalny kosmetyk
Maseczka z cynamonu jest łatwa w przygotowaniu. Wystarczy jedynie wymieszać szczyptę cynamonu z wodą mineralną do konsystencji papki i kosmetycznym patyczkiem nakładać miejscowo na wypryski. Maseczka ma wadę, gdyż bardzo piecze i podrażnia skórę, jednakże 5 minut cierpienia jest warte efektów jakie daje za sprawą jej antybakteryjnych właściwości.
 
 
# 3 Cytryna antytrądzik
 
brak trądziku
Cytryna to bardzo dobry sposób na pozbycie się trądziku. Jej anty trądzikowe działanie związane jest z wysoką zawartością witaminy C, która jest naturalnym przeciwutleniaczem. Sok z cytryny najlepiej nakładać punktowo w zainfekowane miejsca, gdyż silne działanie kwasu bardzo wysusza skórę.
 
Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i nie zawsze te same kuracje będą działać w ten sam sposób. Jednak polecam stosowanie domowych sposobów, nie tylko na cerę, gdyż chemiczne kosmetyki nigdy nie zastąpią natury. Natura to powrót do przeszłości, piękno samo w sobie. Wykorzystujmy dary ziemi!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *