zdrowe odżywianie jest łatwiejsze niż myślisz

The valentine’s day


Z racji tego, że dziś “święto zakochanych”, czyli tzw. walentynki, postanowiłam zaproponować zakochanym miłe spędzenie wieczoru we dwoje z “kokosowe love” oraz niezastąpionym czerwonym winem !
“Kokosowe love” to dietetyczny deser, w skrócie samo zdrowie pokryte gorzką czekoladą i kokosem. Zawierają w sobie mnóstwo witamin i składników mineralnych, w tym witaminy z gr B, witaminę E tzw. witaminę młodości, magnez, żelazo, fosfor oraz mnóstwo błonnika. Ukrytym składnikiem są prozdrowotne płatki owsiane. Ponadto czas ich wykonania jest niezwykle krótki, tylko 15 minut:)

 dietetyczny deser

Składniki:
 -czekolada gorzka 100 g
 -miód 2 łyżeczki

 -płatki owsiane 100 g
 -otręby żytnie 1 łyżka
 -kokos 60 g


Wykonanie: Czekoladę i miód rozpuścić, po czym wymieszać z pozostałymi składnikami. Na koniec formować kuleczki i obtoczyć w kokosie. Wstawić do lodówki na ok. 2 godziny.

Z proporcji wychodzi ok. 13 ciasteczek (22g)
Wartość odżywcza w 100 g produktu:

Wartość energetyczna: 414,6 kcal
Białko: 7,3 g
Węglowodany ogółem: 52,5 g
Tłuszcze: 22,9 g
Błonnik: 6,3 g

Wapń: 38,3 mg
Żelazo: 3,1 mg
Cynk: 2,2 mg
Magnez 123,9 mg
Fosfor: 283,9 mg
Potas 446 mg

Witamina E: 1,1 mg
Foliany: 28,8 µg
Niacyna: 1,1 mg
B1 0,2 mg
B2 0,1 mg

“Kokosowe love” – naturalny afrodyzjak

“Kokosowe love” polecane jest idealne w walentynki, ale także na pozostałe wieczory w roku spędzane we dwoje, gdyż zawiera naturalne afrodyzjaki, a więc substancje zwiększające popęd płciowy.

Miód.
Wiecie, że określenie “miesiąc miodowy” wzięło się ze starożytnej Persji, ponieważ młode pary po ślubie, aby wpaść w “odpowiedni” nastrój, codziennie piły miód. 

Gorzka czekolada
Już Aztekowie uważali, że czekolada pobudza mężczyzn i powoduje niezaspokojenie wśród kobiet. Casanova oraz Markiz de Sade zjadali czekoladę na poprawę potencji. Natomiast za czasów Ludwika XIV, obdarowywano wybrankę czekoladą, co oznaczało zaproszenie do sypialni. Czekolada zwiększa aktywność seksualną, poprzez działanie przeciwdepresyjne i wzmacniające. Właściwości te zapewnia przedewszystkim obecności fenyloetyloaminy, powodującej wzrost produkcji endorfin. Czekoladowy smakołyk wpływa pozytywnie na humor człowieka, a ” dobre samopoczucie” pomaga w nawiązywaniu kontaktów i utrzymaniu miłej atmosfery podczas wspólnego wieczoru z ukochaną lub ukochanym.

Wino
Szczególnie czerwone wino jest silnym afrodyzjakiem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. W niezbyt dużych dawkach rozluźnia ciało,  przez co uatrakcyjnia wspólne chwile we dwoje i ułatwia intymny kontakt. Zawiera przeciwutleniacze, które rozluźniają naczynia krwionośne, polepszając ukrwienie odpowiednich obszarów ciała. 

wieczór we dwoje
     
Pamiętajmy jednak, że każdy dzień powinien być jak walentynki!! 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *