Warto kupować produkty pod marką własną sieci handlowych?

Warto kupować produkty pod marką własną sieci handlowych?
Asortyment produktów pod marką własną sieci handlowych wciąż wzrasta. Są to produkty tańsze od ich odpowiedników innych firm. Z tego też względu często postrzegane jako gorsze. W końcu mówi się, że jakość idzie wraz z ceną, co nie jest do końca mylne. Jak to jest z tymi markami własnymi? Czy warto przepłacać za produkty innych firm?

Warto kupować produkty pod marką własną sieci handlowych?

W niektórych przypadkach nie ma co przepłacać i warto sięgnąć po produkt marki własnej sieci handlowej. Przykładem może być mieszanka studencka. Mieszanka studencka pod marką TESCO, a mieszanka studencka marki ” FELIX” to identyczne produkty. Przepraszam różnią się, ale jedynie ceną 🙂 Mieszanka studencka marki “FELIX” jest praktycznie dwa razy droższa, niż ta ” TESCO”.
Zachęcam więc do starannego czytania etykiet, gdyż w ostatnim czasie sieci handlowe bardzo dbają o swoje marki. Oferują produkty wysokiej jakości przy korzystnej dla konsumenta cenie. Bardzo często są one produkowane przez firmy dobrze znane na rynku spożywczym i pożądane przez konsumentów.
 

Related Posts

Jak kupić zdrowy chleb?

Jak kupić zdrowy chleb?

Myślisz, że odżywiasz się zdrowo bo kupujesz ciemny chleb z ziarnami. Niestety ten ciemny chleb nie musi być wcale ani pełnoziarnisty, ani zdrowy. Jak kto? Producenci żywności bardzo często barwią jasne, pszenne pieczywo barwnikami, tj. karmel, maltodekstryna, słód jęczmienny. Jak więc kupić zdrowy chleb? Czytaj […]

Czy warto jeść mrożonki?

Czy warto jeść mrożonki?

Mrożonki zaliczane są do tzw. żywności wygodnej. Są łatwe i szybkie w przygotowaniu, czyli idealne w toku dzisiejszego, szybkiego tempa życia. Mrożenie jest jedną z najskuteczniejszych i najzdrowszych metod konserwowania żywności. Pozwala na wydłużenie trwałości wielu produktów spożywczych bez użycia sztucznych konserwantów! Zwiększa różnorodność asortymentu […]