Warto kupować produkty pod marką własną sieci handlowych?

Warto kupować produkty pod marką własną sieci handlowych?
Asortyment produktów pod marką własną sieci handlowych wciąż wzrasta. Są to produkty tańsze od ich odpowiedników innych firm. Z tego też względu często postrzegane jako gorsze. W końcu mówi się, że jakość idzie wraz z ceną, co nie jest do końca mylne. Jak to jest z tymi markami własnymi? Czy warto przepłacać za produkty innych firm?

Warto kupować produkty pod marką własną sieci handlowych?

W niektórych przypadkach nie ma co przepłacać i warto sięgnąć po produkt marki własnej sieci handlowej. Przykładem może być mieszanka studencka. Mieszanka studencka pod marką TESCO, a mieszanka studencka marki ” FELIX” to identyczne produkty. Przepraszam różnią się, ale jedynie ceną 🙂 Mieszanka studencka marki “FELIX” jest praktycznie dwa razy droższa, niż ta ” TESCO”.
Zachęcam więc do starannego czytania etykiet, gdyż w ostatnim czasie sieci handlowe bardzo dbają o swoje marki. Oferują produkty wysokiej jakości przy korzystnej dla konsumenta cenie. Bardzo często są one produkowane przez firmy dobrze znane na rynku spożywczym i pożądane przez konsumentów.
 

Related Posts

Najzdrowszy olej do smażenia?

Najzdrowszy olej do smażenia?

Tłuszcz jest niezbędny w diecie każdego człowieka. Stanowi podstawowy składnik energetyczny- 1 kcal tłuszczu dostarcza aż 9 kcal. Wchodzi w skład błon komórkowych, stabilizuje i ochrania narządy wewnętrzne. Bez tłuszczu organizm nie może przyswoić witamin rozpuszczalnych w tłuszczach jak A,D,E i K. Poza tym wielonienasycone […]

Symbole E na produktach spożywczych

Symbole E na produktach spożywczych

Wszyscy boimy się symbolów E na etykietach produktów spożywczych. Unikamy ich jak ognia. Może to i dobrze, bo im więcej E tym bardziej przetworzony produkt. Przecież zawsze powtarzam, najlepiej wybierać produkty najbardziej naturalne, z jak najmniejszą ilością składników. Co kryje się za symbolem E? Czy […]